Taksony díjazottjainak ünnepi találkozója

Taksony köztiszteletben álló személyiségeit idén is ünnepi összejövetelre hívta Kreisz László, településünk polgármestere. Tavaly megízlelve a rendezvény hangulatát, idén is örömmel fogadták el díjazottjaink a meghívást. Ismét baráti beszélgetés alkalmával nyílt lehetőségük felidézni régi emlékeket és beszélgetni Taksony múltjáról, jelenéről és a jövőbeli tervekről.

Az összejövetel jelentőségét emelte, hogy ez alkalommal adta át és tűzte fel Kreisz László polgármester a díjakat szimbolizáló kitűzőket, melyeket ezentúl jelképként viselhetnek tulajdonosaik ünnepi alkalmakon, kifejezve ezzel is, hogy Taksony kitüntetettjeinek közösségéhez tartoznak.

Díjazottjaink személyiségében közös vonás mindenképp, hogy mindannyiukat az önzetlen, alázatos közösség szolgálat, a szebb jövőért való tenni akarás köti össze a maga területén, valamint településünk és az itt működő közösségek iránti elkötelezettség. Büszkék vagyunk tevékenységükre és elért eredményeikre!

A rendezvény résztvevői, díjazásuk éve és tevékenységi területeik:

Taksonyért Emlékérem
2005. Farkas Leventéné  – egészségügy, védőnő
2008. Török István – közoktatás
2009. Hufnagel Béla Attila – kultúra, településfejlesztés
2010. Winklerné Tomana Ildikó, a Taksonyi Kórusok Egyesületének elnöke – kultúra és német nemzetiségi hagyományőrzés
2011. Schäffer Ildikó – kultúra és német nemzetiségi hagyományőrzés (tánc), egyúttal a 2016-os év díjazottja, a Taksonyi Dunamenti Fiatal Svábok Egyesületének Elnöke is
2014. Irzsik Miklós – kultúra és művészet

Életműdíj
2009. Kiss Györgyné dr. Zorkóczy Mária – egészségügy, háziorvos
2010. Kassai Józsefné – egészségügy, védőnő
2014. Láng András – egyházi élet, közösség formálás, felnövekvő nemzedékek nevelése
2015. Krausz András – közoktatás, sport

Érdemes Polgár Cím

2015. Lakatos Györgyné – Mozgáskorlátozottak Közép-Mo-i Regionális Egyesülete Taksonyi Szervezete – közösség építés
2016. Rigóné Proksa Mariann – egyházi élet (Taksonyi Karitász)

A rendezvényről a galériában található képek által kaphatnak ízelítőt.